Inspiracje, nie tylko kulinarne...

      "Święta Bożego Narodzenia 2013"

      Zbliżają się jedne z najbardziej Magicznych Świąt obchodzonych w naszym kraju: Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas pragnie mieć w domu swój własny magiczny kącik z żywą i pięknie pachnącą choinką, która jest przystrojona wspólnie przez wszystkich członków rodziny. 
Ozdoby, które na niej zawisną możemy wykonać własnoręcznie a wtedy radość będzie jeszcze większa, gdy na koniec pracy naszym oczom ukaże się cudowny widok, pięknie przystrojonego 
drzewka. Nasza tegoroczna choinka mieni sie barwami czerwieni, zieleni, złota i srebra. 
Wykonana została na drewnianym stolażu a oplatają ją gęsto mocowane gałęzie nobilisa (odmiany jodły szlachetnej, która nawet po uschnięciu nie traci igieł). Są na niej zarówno ozdoby kupione w sklepie jak i wykonane własnoręcznie, całość dopełniają jasne światełka oraz lśniące, złote skrzydła anielskie i renifery.

      Poza drzewkiem nasz dom przystroić możemy wieloma akcentami od małych stroików aż do girland i wieńców. Nasze ściany na co dzień często szare, teraz zdobią wspaniałe kolorowe świąteczne akcenty, na drzwiach wejściowych gości wita wieniec a dom staje sie miejscem cieplejszym i radośniejszym.
      W czasie świąt Bożego Narodzenia na naszych stołach pojawia się odświętna zastawa a stoły zdobią stroiki i świece. Wystarczy kilka zielonych gałązek, kilka małych ozdóbek , aby powstał piękny. niewielki stroik, który w otoczeniu palących się świec roztacza świąteczną magię. Zasiadając przy takim stole nie sposób nie dać się ponieść owej magii i nie zaśpiewać wspólnie kolęd.
2 komentarze:

  1. Chyba Święta spędzę u Was ;) tak macie pięknie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kasia.... no zapraszamy... czemu nie :) Naprawde...

      Usuń