niedziela, 2 grudnia 2012

"Świąteczne Pogotowie Kulinarne"



 
Nieprzespane noce? Zastanawiasz się co podasz na stół ? Przeraża cię szaleństwo świąteczne i nie masz czasu gotować? Jesteś znudzony kulinarną klasyką i chętnie spróbowałbyś czegoś innego? A może oglądasz programy kulinarne i myślisz sobie „ Przydałby mi się taki kuchcik w domu, bo marzę o spokojnych świętach” ?
Zatem zasmakuj ze mną magii świąt i odpocznij.  Pomogę ci w kuchni i razem przygotujemy wieczerzę o jakiej długo pamiętać będą twoi najbliżsi.
Specjalnie na tę okazje przygotowałem nietuzinkowe smaki , abyś mógł przekonać się na własne kubki smakowe, ze kuchnia nie musi być wcale nudna a zwykła klasyka może stać się kulinarnym arcydziełem. Przed tobą perełki mojej kuchni. To nie tylko oryginalne smaki, ale również domowa perfekcja. Gwarantuję ci świeżość i użycie produktów najwyższej jakości. W moich daniach nie znajdziesz  konserwantów, zagęstników, wzmacniaczy smaków  baaaa…… nawet kostki rosołowej się nie doszukasz. Ale dosyć już mojego gadania  :) Pora zacząć gotować ! 

„Pasztet Babci Krysi”
Pasztet wg przepisu mojej ukochanej babci, przekazywany w rodzinie od pokoleń, przyrządzam kilka razy w roku na różne okazje i absolutnie zawsze robi furorę. (dziczyzna, wieprzowina, drób, podroby, gałka muszkatołowa, jałowiec, imbir itp.)
(korytko ok. 0,5kg cena: 30zł)



„Pasztet z dzika”
Świetny jako przystawka podawana na zimno. Niesamowita etiuda smaków dla koneserów wyrafinowanej kuchni. (dziczyzna, boczek, słonina, suszone śliwki, gałka muszkatołowa itp.)
(roladka dł. 30cm, szer. 7cm, ok. 0,5kg cena: 45zł)



„Quiche Lorraine” 
 (wytrawna, francuska tarta z porami i boczkiem)
To przysmak księcia Lotaryngii Karola III. Pierwsza wzmianka o potrawie pochodzi z XVI wieku, ale niech cię nie peszy jej książęcy rodowód. Tę wytrawną tarte podajemy zarówno na ciepło jak i na zimno. (ciasto kruche, por, boczek, grana padano, śmietana itp.)
(średnica 30cm, cena 45zł)



„Bigos staropolski”
Bigos staropolski to najbardziej polskie z polskich dań. Kiedyś gościł w każdym domu. Dzisiaj przygotowujemy go najczęściej w Święta Bożego Narodzenia. (kapusta biała i kiszona, różne rodzaje mięsa, grzyby, śliwki, czerwone wino, jałowiec itp.)
(0,5 kg, cena 25zł)



„Wołowina po burgundzku”
To wołowe mięso najpierw podlane koniakiem i podpalone, a potem duszone w czerwonym burgundzie z cebulą  i pieczarkami. Jak Burgundia długa i szeroka każda gospodyni domowa, każda restauracja i każde bistrot ma swoje sekrety jak robić najlepsze. Dziś wersja, która pozwoliła mi wygrać program „Ugotowani”. (wołowina, grzyby, czerwone wino, wyjątkowe przyprawy itp.)
(gulasz 0,5kg, cena 30zł)



„Barszcz czerwony”
Piękny purpurowy kolor – barszcz czerwony w swojej najlepszej odsłonie.  Przepięknie wyglądający i smakujący ma szerokie grono miłośników, nie ma się co dziwić skoro prezentuje się tak pięknie i tak też smakuje. Słodyczy czar, można by rzec…  (robiony na zakwasie, własnej domowej roboty).
(1 litr, cena 15zł)



„Krem z borowików”
Moja ulubiona zupa-krem z borowików, potocznie grzybowa .Trochę przerobiona, ale uwierzcie mi wyjątkowa, bo na mój sposób ulepszona. W kuchni polskiej podaje się ją najczęściej z kluskami lub makaronem, często z dodatkiem śmietany. (grzyby, bulion, warzywa i przyprawy).
(1 litr, cena 30zł)



„Tarta Tatin”
To rodzaj francuskiej tarty, której nadzienie stanowią jabłka. Tarta powstała w 1898 roku w Lamotte-Beuvron. Za jej twórczynię uważa się Stéphanie Tatin. Pewnego razu, przygotowując zwykłą tarte z jabłkami, najpierw wyłożyła formę jabłkami, a dopiero potem przykryła je ciastem. Efekt okazał się zaskakujący, zwłaszcza że Stéphanie tartę podała na gorąco. Ja po prostu, nie mogę się jej oprzeć. (ciasto kruche, laska wanilii, jabłka, cynamon itp.)
(średnica 24cm, cena 35zł)



„Konfitura z czerwonej cebuli”
Idealna do pasztetów i mięs. Po prostu niebo w gębie. (czerwona cebula, karmel, wino, ocet balsamiczny, przyprawy)
(200g, cena 15zł)

„Konfitura z pieczonych jabłek i żurawiny”
Pieczone mięsa i pasztety w jej cieniu lekko przygasają. Po prostu wykwintna. (jabłka, karmel, żurawina, wino, przyprawy)
(200g, cena 15zł)


Informacje praktyczne :
1. Zamówienia należy składać drogą e-mailowa na adres: pogotowiekulinarne@interia.pl
2. Potwierdzenie zamówienia wraz ze wszystkimi informacjami na temat odbioru, otrzymasz e-mailem zwrotnym.
3. Zamówienia należy składać najpóźniej do dnia 18 grudnia.
4. Zamówienie możesz odebrać osobiście w salonie Euphoria w Opolu w dniach 22-24 grudnia po wcześniejszym ustaleniu dnia i godziny.
5. Możliwy dowóz zamówionych potraw bezpośrednio do domu klienta na terenie Opola i okolic przy dodatkowej opłacie 20zł.
6. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, proszę o kontakt e-mailowy pogotowiekulinarne@interia.pl lub telefoniczny 535-666-536.
7. W cenę produktów wliczono opakowania jednorazowe.
 

2 komentarze:

  1. Adaś! Jedziesz ... u Ciebie jak zwykle pięknie pączuszku lukrowany :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratulację pomysłu!POWODZENIA<a dla wszystkich zapewnienie, że na pewno pysznie!

    OdpowiedzUsuń