środa, 26 marca 2014

"Hell`s Kitchen - prolog"


Hell's Kitchen – Piekielna kuchnia i wszystko stało się jasne ! Teraz już wiecie, dlaczego na moim blogu tak dawno nie było żadnego nowego wpisu :) Uzbrójcie się w cierpliwość, bo bedzie się działo... To program dla ludzi o mocnych nerwach. Co tydzień znajdziecie na moim blogu to, czego nie zobaczycie w programie. Poznacie kulisy tego, czego nie zarejestrowały studyjne kamery. Tu będziecie mogli pisać i zadawać pytania wszystkim uczestnikom programu i wreszcie co tydzień, będziecie poznawać jeden przepis z MENU Piekielnej Kuchni, najbardziej strzeżonej tajemnicy programu.

Pierwsza polska edycja najsłynniejszego kulinarnego reality show na świecie - "Hell's Kitchen – Piekielna Kuchnia" od 8 kwietnia (godz. 20.00) w Telewizji POLSAT. Od tego momentu już nic nie będzie takie jak dawniej.

To nie jest program dla słabeuszy. Kulinarny kunszt, wyścig z czasem, gigantyczny stres i presja. Emocje na granicy histerii, walka z sobą w dążeniu do przygotowania perfekcyjnego dania. To i wiele innych wyzwań czeka za drzwiami najsłynniejszej restauracji na świecie „Hell’s Kitchen - Piekielna Kuchnia”. Kto wytrzyma presję jaką będzie wywierać na uczestnikach Wojciech Modest Amaro - polski Gordon Ramsay? Kogo pochwali, a kogo zmiażdży?

“Hell's Kitchen” błyskawicznie osiągnął międzynarodowy sukces. Do tej pory ten jakże popularny format firmy ITV zrealizowano w 15 krajach na całym świecie, m. in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Belgii, Rumunii, Rosji oraz na Litwie i Ukrainie. Amerykańska wersja jest fenomenem na światową skalę! Zrealizowano aż 11 sezonów, w których gospodarzem jest kontrowersyjny Gordon Ramsay. Z 11 sezonów, co najmniej jeden został sprzedany do każdego kraju na świecie. W Stanach Zjednoczonych “Hell's Kitchen” cieszy się tak dużą popularnością, że w przygotowaniu jest już kolejna seria. Podobnie jest we wszystkich krajach, do których sprzedano format. - “Hells Kitchen” jest jednym z naszych najpopularniejszych reality show i zawarte umowy potwierdzają jego nieustającą popularność. Format wchodzi na kolejne rynki. Jest wysoko oceniany w rankingach oraz ponownie realizowany na obecnych obszarach nadawania - powiedział Mike Beale, dyrektor międzynarodowych formatów w ITV Studios. Teraz nadszedł czas na polską edycję.

Od 8 kwietnia zapraszam na pierwszą polską edycję najsłynniejszego kulinarnego reality show - „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia” z udziałem Wojciecha Modesta Amaro, który jest niekwestionowanym autorytetem na polskim rynku kulinarnym i najbardziej uznanym polskim kucharzem na świecie. To on jako pierwszy i jedyny w Polsce zdobył dla swojej restauracji „Atelier Amaro” prestiżową gwiazdkę Michelin. Kuchnia jest dla niego prawdziwym żywiołem. Perfekcjonista i wizjoner - na nowo definiuje polskie dania. Jest gwiazdą gastronomii, niektórzy mówią o nim: polski Gordon Ramsay, doktor House polskiej kuchni, a nawet nazywają papieżem naszej kuchni. Przed uczestnikami najbardziej piekielnego programu w historii polskiej telewizji nie lada wyzwanie, bo muszą stanąć z nim twarzą w twarz! Wojciech Modest Amaro dał się już poznać widzom Telewizji POLSAT w kulinarnym show "TOP CHEF". Jako przewodniczący jury, ocenia pracę profesjonalnych kucharzy. Tym razem czeka go dużo większe wyzwanie, ponieważ w kulinarnym reality show "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" będzie miał do czynienia również z amatorami. Przez kilka tygodni uczestnicy "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" będą zdobywać mistrzowskie umiejętności pod jego nadzorem. W realizacji tego piekielnie trudnego zadania będzie mu pomagać dwóch piekielnie zdolnych kucharzy - uczestników pierwszej polskiej edycji "TOP CHEF": Piotr Ślusarz i Dariusz Kuźniak. Z odcinka na odcinek okaże się, który z uczestniców "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" wytrzyma starcie z pierwszym polskim zdobywcą gwiazdki Michelin i tym samym wygra główną nagrodę – 100 tys. złotych i pracę w „Atelier Amaro”.

14 uczestników wybranych w drodze castingu czeka mordercza praca w najgorętszej i najbardziej piekielnej kuchni w Polsce. Czekają na nich wyzwania, nagrody i kary. Przed nimi 10 tygodni prawdziwej szkoły życia, chwile triumfu, ale jeszcze więcej potu i łez. Na początek, w błyskawicznym tempie, będą musieli przygotować popisowe dania. Następnie zostaną podzieleni na dwie grupy: Czerwonych i Niebieskich, i od tej chwili rozpocznie się zacięta walka między zespołami w kuchni. Przez kilka tygodni uczestnicy będą zdobywać mistrzowskie umiejętności pod nadzorem Wojciecha Modesta Amaro i rywalizować o nagrodę główną. Żeby wygrać muszą mieć naprawdę mocne nerwy, bo przed nimi stres, walka i emocje bliskie temperatury wrzenia. Nikt nie wymaga, by byli zawodowcami, powinni jednak mieć tę jedną jakże cenną cechę - pasję do gotowania. Muszą pracować pełną parą i być gotowi na wszystko, bo w kuchni wybitnego kucharza Wojtka Amaro, wszystko musi działać jak w zegarku. Wytrzymałość psychiczna, predyspozycje do pracy z perfekcyjnym i wyjątkowo wymagającym szefem oraz przygotowanie na falę miażdżącej krytyki to cechy zwycięzcy tego programu.

Będą musieli sprostać wysokim standardom bezwzględnie perfekcyjnego szefa kuchni – Wojciecha Modesta Amaro, który będzie oceniał smak, styl, wygląd serwowanych potraw oraz umiejętności techniczne i pracę zespołową. Czy uda im się uniknąć paniki? Czy przygotowane przez nich dania trafią na stoły gości, a może wylądują w koszu na śmieci? Zawodnicy będą musieli szybko ujawnić swój talent. Najgorsi z nich zostaną stopniowo eliminowani z gry. Jeśli przetrwają, to będzie jeszcze gorzej! Dla wielu - zacznie się prawdziwy koszmar, bo szef nie będzie niczego im ułatwiał i z pewnością upokorzy nawet najbardziej pewnych siebie zawodników. Każdy z nich musi radzić sobie z presją. Uczestnicy programu na pewno będą ambitni i przekonani, że mają talent i niezbędne doświadczenie w kuchni . Ale czy wystarczy im motywacji i woli walki, by udowodnić, że rzeczywiście są najlepsi i zasłużyli na wielką życiową szansę? Wszystkiego dowiemy się od początku kwietnia w Telewizji POLSAT!

Z odcinka na odcinek szef Amaro będzie nagradzał zwycięską drużynę, natomiast przegrana zostanie przez niego ukarana. Po morderczej pracy w kuchni, uczestnicy odpoczną w specjalnie dla nich stworzonym domu, usytuowanym przy restauracji „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia”. W tym domu będzie odwiedzał ich wyjątkowy doradca i opiekun - mistrz sztuki kulinarnej, Kurt Scheller. Będzie służył uczestnikom dobrymi radami i wskazówkami kulinarnymi, ale przede wszystkim będzie egzekwował karę nałożoną na przegranych. Adepci sztuki kulinarnej będą mogli skorzystać z jego fachowej pomocy, jak dobrze wybrać i przygotować składniki potraw, jak je doprawiać, jak długo gotować, smażyć, czy w jakiej temperaturze piec. Niewykluczone, że mistrz odkryje przed uczestnikami interesujące, kulinarne tajniki.
(źródło: POLSAT)19 komentarzy:

 1. Adam, szczerze - Ci nie zazdroszczę, jak Ty to wytrzymałeś?!?!?! Buziska, siłaczu! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opowiem ci Dziewczynko przy pierwszym spotkaniu.... To jeszcze nie koniec :)

   Usuń
 2. Gratuluję:) Będę trzymać kciuki:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję i trzymaj bo przyda sie na pewno :)

   Usuń
 3. Miło będzie oglądać Cię na szklanym ekranie ;)
  Pokaż im, kto tu rządzi i umie gotować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaha z tym rzadzeniem to nie tak łatwo :) Ale..... hmm.... zreszta zobaczysz :)

   Usuń
 4. Ale numer... zestresowałam się już samym czytaniem Twojego wpisu :-) Powodzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia ! Spełnij swoje marzenie ! Walcz w programie ! Pokaz wszytkim, ze jesteś najlepszy ! Życze mało płaczu i krytyki, a dużo sukcesów oraz wspaniałych, pysznych dań ! Jeszcze raz powodzenia i wytrwałości !

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Adamie - jestem w szoku ! Przez przypadek trafiłam na program w TV. Naprawdę podziwiam i kibicuję. Na pewno obejrzę wszystkie odcinki w internecie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Pani Grażynko :) :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Nie powinieneś odpaść, bo Ty i Łukasz jesteście najlepsi (nie licząc już Pauliny)! Jesteś serdeczny i przemiły! Chciałabym Cię zobaczyć na żywo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja ma nadzieje, ze bedzie gdzieś okazja poznania sie na zywo :)

   Usuń
 8. Adasiu dales czadu. Chcialabym cie poznac .caluje.

  OdpowiedzUsuń